ඉරාන ජනාධිපති රයිසි රැගත් හෙලිකොප්ටරය කඩා වැටුණු බව රාජ්‍ය මාධ්‍ය පවසන්නේ අපි ආවරණය කරන දේ
ඉරාන ජනාධිපති ඊබ්‍රාහිම් රයිසි රැගත් හෙලිකොප්ටරයක් ඉරිදා දිවයිනේ උතුරු ප්‍රදේශයේදී කඩා වැටී ඇති බව රාජ්‍ය ප්‍රවෘත්ති ඒජන්සිය වන IRNA පවසයි. පැය ගණනක සෝදිසි කිරීම්වලින් අනතුරුව කඩාවැටුණු ස්ථානය සොයා ගෙන ඇති බව ඉරාන රාජ්‍ය පුවත් සේවා වාර්තා කර ඇත.
මෙම කඩාවැටීම සිදු වන්නේ ගාසා තීරයේ යුද්ධයක් ඇවිලෙමින් පවතින අතර, ඉරානය දමස්කස්හි සිය රාජ්‍ය තාන්ත්‍රික පරිශ්‍රයට එල්ල කරන ලද මාරාන්තික ප්‍රහාරයට ප්‍රතිචාර වශයෙන් ඊශ්‍රායලයට ඩ්‍රෝන් සහ මිසයිල ප්‍රහාරයක් දියත් කිරීමෙන් සති කිහිපයකට පසුව, මැදපෙරදිග ඉතා දුෂ්කර මොහොතක ය.
දැඩි මතධාරී රයිසි 2021 දී ඓතිහාසික වශයෙන් තරඟකාරී නොවන මැතිවරණයකින් ජනාධිපති බවට පත් විය. මීට පෙර අගවිනිසුරුවරයා වූ ඔහු, පැවිදි පාලනයට එරෙහිව තරුණයින් විසින් මෙහෙයවන ලද විරෝධතා හේතුවෙන් කම්පනයට පත් වූ ජාතියක විසම්මුතිය තීව්‍ර ලෙස මර්දනය කිරීමේ කාල පරිච්ඡේදයක් අධීක්ෂණය කර ඇත.
ඈත කඳුකර නැගෙනහිර අසර්බයිජාන් පළාතේ ඝන මීදුම සහ අධික ශීතල සමඟ ගැලවුම්කරුවන් පොරබදමින් සිටිති. එම හෙලිකොප්ටරයේ විදේශ අමාත්‍යවරයා ඇතුළු පුද්ගලයින් 9 දෙනෙකු සිට ඇත.

මහනුවර දිස්ත්‍රික් වාර්තාකරු
කොලින් හරිෂ්චන්ද්‍ර

ඊ-මේල් මගින් පිලිතුරු දෙන්න එය පිට

කරුණාකර ඔබගේ අදහස් ඇතුළත් කරන්න.
කරුණාකර ඔබගේ නම ඇතුලත් කරන්න